Vecsés- akadályhajtásban ifj. Nagy Tibor, összetettben Lázár Vilmos nyert

• 2010.06.13

Befejeződött a Vecsés Kupa és Nemzetközi Fogathajtó Verseny a kettesefogatok számára.
Az akadályhajtást ifj. Nagy Tibor és Selyben Zsolt teljesítette alapidőn belüli, hibátlan hajtással, jobb időeredményének köszönhetően Ifj. Nagy Tibor, a Húskirály Lovasudvar fiatal hajtója nyerte a versenyszámot. Mögötte alig elmaradva Selyben Zsolt végzett. 3. helyezett Genzwein Alex, aki szintén hibátlan pályát ment, de túllépte az alapidőt- csakúgy, mint Varró Csaba, aki rosszabb ideje miatt szorult a 4. helyre. 5. helyezett -meglepetésre- a többszörös világbajnok Lázár Vilmos, aki 3 labdát leütött, az alapidőt is túllépte, de teljesítménye mégis elegendő volt az 5. hely megszerzéséhez. A 6. helyen fiatal lovaival Nyúl Zoltán végzett, aki feledtette tegnapi gyengébb szereplését.

Adíjhajtás és a maraton versenyszámok megnyerésének köszönhetően a 18.Vecsés Kupa és Nemzetközi Fogathajtó Verseny összetett versenyének győztese a kettesfogatok mezőnyében Lázár Vilmos. (6. alkalommal nyerte meg a Vecsés Kupát). Második helyen az akadályhajtást nyerő ifj, Nagy Tibor végzett. Szintén kiváló akadályhajtásának köszönheti dobogós helyét Selyben Zsolt, aki a 3. helyen fejezte be a versenyt. A lengyel Sebastian Bogacz időtúllépés és verőhiba miatt lecsúszott a képzeletbeli dobogóról a 4. helyre. Az 5. helyen Szilágyi Zsolt végzett, 6-ként pedig a román színekben versenyző Rákóczi Gergő fejezte be az összetett versenyt.