Hölle Martin megnyerte az összetett versenyt

• 2019.07.01

A vasárnapi akadályhajtással befejeződött a hollandiai Beekbergenben megrendezett CAI3*-os nemzetközi fogathajtó verseny, amit kettes- és négyesfogatok számára hirdettek meg. A kettesfogathajtók 43 fős mezőnyében kiválóan szerepeltek fiatal magyar hajtóink - Hölle Martin két versenyszám után változatlanul az élen állt, és akadályhajtáson elért 3. helyével az összetett versenyben megszerezte az aranyérmet, gratulálunk! Osztertág Kristóf szintén végig megőrizte összetettben korábban megszerzett harmadik helyét, így az akadályhajtás után ő vihette haza az összetett verseny bronzérmét, ifj. Dobrovitz József pedig végig az 5.helyet tartva - három versenyszám után -5.helyen zárta az összetett versenyt, gratulálunk nekik is!    Az ezüstérmet a maratonon második helyezett holland Antonie ter Harmsel szerezte meg, a 4. helyre pedig a korábban 6.holland Theo Timmerman "jött fel". A kettesfogatok akadályhajtás versenyét -némi meglepetésre- az egyetlen alapidőn belüli hibátlan pályát hajtó dán Hans-Henrik Nielsen nyerte, a négyesfogatoknál szintén egyetlen hibátlan hajtás született- a győztes belga Dries Degrieck személyében.

Image

Hölle Martin (korábbi fotó)

A 22 fős négyesfogatok összetett versenyét az akadályhajtáson második helyezett francia Benjamin Aillaud nyerte, miután a korábban élen álló amerikai Chester Weber 13.helyen fejezte be az akadályhajtást, és így elvesztette korábbi első helyét. Az ezüstérmet Dries Degrieck szerezte meg, és Chester Weberé lett a bronzérem. Dobrovitz József maratonon elért kiváló 3. helyével két versenyszám után 6.helyen állt, az akadályhajtást 16.helyen fejezte be, így végül 9.lett az összetett versenyben, míg ifj.Dobrovitz József 18.helyen zárta a beekbergeni összetett versenyt.

Az eredmények bővebben IDE kattintva olvashatóak.