Fábiánsebestyén -dí­jhajtás

• 2015.04.30

Az eső által alaposan felázott pályán befejeződött ma a díjhajtás versenye a Fábiánsebestyénben zajló Kettesfogathajtó Világbajnokságon, ahol a tegnapi naphoz hasonlóan 33 hajtó mutatta be díjhajtó programját. A versenyszámot a tegnapi nap győztese, az olasz csapat tagja - Claudio Fumagalli nyerte 42,18 ponttal, második helyen a magyar csapat tagja, a címvédő Lázár Vilmos végzett 43,36 ponttal, a harmadik helyet pedig szintén olasz (színekben versenyző) hajtó, Dibák József szerezte meg 44,12 ponttal. Negyedik helyen másik csapattagunk, az utolsóként induló Lázár Zoltán végzett 44,66 ponttal. Ifj. Dobrovitz József 49,97 ponttal, a német Sebastian Warneck (48,14) mögött a hatodik helyen fejezte be a díjhajtást.

Lázár Vilmos

A csapatversenyben az olaszok kerültek az első helyre 86,3 ponttal, tőlük alig lemaradva a magyar csapat áll a második helyen 88,00 ponttal, és a német csapat lett a harmadik, 105,1 ponttal. Gratulálunk az eredményekhez!

Claudio Fumagalli, az olasz csapat tagja

Holnap 10 órától a maraton versenyszámmal folytatódik a világbajnokság, a díjhajtás eredmények valamint a maraton startlista IDE kattintva látható. HAJRÁ MAGYAROK!!!